Męski weekend – premiera Mokki X i Zafiry

Męski weekend z samochodami

21-23 października w salonach Opla będzie miał miejsce męski weekend, podczas którego zaprezentowane będą dwa „nowe” modele – Opel Mokka X i Opel Zafira (bez X), ale z podobnym face-liftingiem. Zobaczmy reklamy, którymi kuszą nas portale internetowe.

Mokka X w salonie Opla

Opel Mokka X, to stara, dobra, całkiem ładna Mokka, która zgubiła nieco krągłości, ale nie tylko. Pojawia się też nowy silnik 1.4 152 KM Turbo, a także możliwość zamówienia auta z napędem 4×4 w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów.

Prócz powyższych mamy również nowe wnętrze i tu, trzeba przyznać, duży krok do przodu, który pozwala na to, by ten samochód nazywać nowym. Ciekawe, jak będzie wyglądać na żywo. Na zdjęciach przypomina mi nieco Ssangyonga.

Męski weekend i dwie premiery

Ale Mokka X prezentowana na ciemnym tle, to nie wszystko. Oprócz SUV-a jest jeszcze minivan Zafira. Co ciekawe, Mokka po face-liftingu otrzymała dodatek do nazwy, a Zafira go straciła. To już nie Zafira Tourer, a po prostu Zafira. Jednocześnie, to koniec przygody z Oplami, a’la Ampera.

Opel Zafira 2017 w salonie

Pamiętam jak pokazywały się spekulacje, o tym że również Insignia przejdzie face-lifting upodobniający ją do Ampery i Zafiry. Na szczęście w przypadku tamtego modelu postąpiono inaczej. A jak jest w Zafirze przygotowanej na męski weekend?

Mi trochę żal utraty amperowego stylu. Był unikatowy i wyglądał atrakcyjnie. Teraz otrzymamy zapewne zgrabne auto, ale mniej ciekawe. W tym modelu tył pozostał właściwie niezmieniony, ale za to przestylizowano konsolę centralną we wnętrzu. Wyświetlacz multimedialny znalazł się w nieco innym miejscu, zmieniono układ przycisków.

Spotkanie z Piszczkiem

To cóż, Opel zaprasza do swoich salonów, by sprawdzać, podziwiać i oceniać nową Mokkę X i Zafirę. Dodatkowo jest szansa na wygranie wyjazdu na mecz Borussi Dortmund i spotkanie z Łukaszem Piszczkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.