Gwiazda Mercedesa i nowoczesny salon w Rudzie Śląskiej

Górująca nad zjazdem do Rudy Śląskiej gwiazda, to od jakiegoś czasu przyciągający uwagę element krajobrazu rudzkiego odcinka DTŚ. Gdy skierujemy w to miejsce swoje kroki, będzie czekać tu na nas czterdzieści Mercedesów oraz doradcy skłonni odpowiedzieć na każde pytanie na temat wybranego modelu.

Salon Mercedes Ruda Śląska Inter-Car

4 października odbyło się oficjalne otwarcie najnowocześniejszego salonu Mercedesa na Śląsku i jednego z najnowocześniejszych w Polsce. Otwarcie Inter-Car Silesia zbiegło się z 25 rocznicą powstania firmy. Robert Pakosz, współwłaściciel spółki pokazywał kolejne lokalizacje, w których powstawały salony prowadzone przez Inter-Car.

Wolfgang Karl Bremm na otwarciu salonu Mercedesa

Prezes Mercedes Benz Polska – Wolfgang Karl Bremm, który osobiście uczestniczył w otwarciu –  podkreślił, że jest to salon, który jako jeden z pierwszych w Polsce spełnia nowe standardy Mercedesa MAR 2020. W salonach tych jest jeszcze mocniejsze nastawienie na technologię, wizualizację, informację, harmonię.

W salonie tym zainstalowano 89 wyświetlaczy, które wspomagają doradców i klientów w poznaniu cech samochodów. Zlokalizowano tu także duże ściany wyświetlające jeden obraz zespolony.

Podczas otwarcia czekało na uczestników szereg atrakcji…

…w tym koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz rozstrzygnięcie dorocznego konkursu She’s Mercedes.

Jednak istotą salonu samochodowego są eksponowane w nim perły, w tym przypadku modele spod znaku gwiazdy.

Oczywiście, jeszcze bardziej interesujące w tej dużej postaci. Mogliśmy zapoznać się z najdroższymi modelami tej marki…

…oraz najszybszymi spod brandu AMG. Na życzenie prezentowane przez obsługę salonu.

Wśród nich AMG GT 4-door coupe (3,2 s 0-100km/h), napędzanego 639-konnym silnikiem. Co ciekawe wersja 4-door, rozpędza się  o 0,4 s krócej, niż najmocniejsza dwudrzwiowa odmiana. Znak czasów?

Przy okazji, warto było się przejść także do serwisu, w którym przygotowano specjalną wystawę kolejnych modeli.

Serwis Inter-Car Silesia - Mercedes w Rudzie Śląskiej

A przed salonem, między innymi piękny SLS AMG… w płomieniach.

Ostatnim punktem był pokaz dwóch premierowych modeli – Mercedesa EQC i GLS.

Mercedes EQC był egzemplarzem, który przyjechał specjalnie na otwarcie. Na pojawienie się tego modelu w salonach jeszcze musimy chwilę poczekać.

Zaprezentowany model, to limitowana edycja 1886 – przypominająca o dacie wynalezienia samochodu, a reprezentująca rozpoczęcie nowej epoki w świecie motoryzacji.

EQC 1886

Drugi z prezentowanych modeli, zupełnie odmienny, wręcz mocno umocowany w „starej epoce” ogromnych SUV-ów. GLS, to klasa S wśród SUV-ów usłyszeliśmy podczas odsłonięcia.

Prezentacja Mercedesa GLS

Co ciekawe, w gamie dostępne dwa mocne diesle 286 i 330 KM – pozwalające temu mierzącemu 5,3 metra i ważącemu 2,4 tony kolosowi, na rozpędzenie się w 7,0 s i 6,3 s do setki. Jednocześnie jest to auto, w którym możemy przewieźć siedem osób, a siedzeń w ostatnim rzędzie raczej nie nazwiemy „awaryjnymi” miejscami. Zmieszczą się tam bez problemu również dorośli. Samochód ten dostępny jest do jazd testowych w Inter-Car Silesia.

Lokalizacja salonu: Inter-Car Silesia, Ruda Śląska, ul. Szyb Barbary 3

 

 

 

One thought on “Gwiazda Mercedesa i nowoczesny salon w Rudzie Śląskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.