Od ZX do C3 – na piaskach, szutrach i asfaltach

Citroen C3 WRC

Aż mi się pomyliło i chciałem napisać WRX… Ale nie chodzi tu przecież o Subaru, które pokazywało wiele na szutrach i asfaltach. X miało być nie po WR, ale po Z. Od ZX-a bowiem Citroen rozpoczął ciekawą reklamową animację, która pokazuje jego historię w rajdach… wszelkiej maści.

Pierwszy z kultowych modeli zdobywał szczyty w rajdach pustynnych, wygrywając m.in. Rajd Paryż-Dakar (czterokrotnie), a potem pokazując siłę za pomocą obłej Xsary WRC. Po drodze jeszcze w wersji Kit Car, w której pokazywał się już talent młodego Sebastiana Loeba. A propos wspomnianego wcześniej Subaru – w 1999 roku Subaru WRC zostało pokonane w Rajdzie Katalonii, właśnie przez przednionapędową Xsarę Kit Car.

Co dalej? Loeb w C4 WRC, i pominiętym Citroenie DS3 oczywiście w wersji WRC, a wraz z nim Ogier. Jednak to auto zostało pominięte w animacji, bo przeskoczono do… zobaczcie sami:

A na końcu C3 WRC, który ma za sobą już pierwsze zwycięstwo w Rajdzie Meksyku. No i ciekawostka, rozwijano go w pewnym momencie w oparciu o testy na aucie, którego bym się nigdy nie spodziewał (właśnie tego z filmiku – do którego przeskoczono, pomijając DS3).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.