Dni Otwarte: Fiat Punto 2012 – Deewolucja (16-21 kwietnia 2012)

Życie rynkowe obecnej generacji Punta, to chyba najdziwniejszy przypadek wszechczasów. W momencie wprowadzenia w 2005 roku oznajmiono nam, że będziemy jeździć „wielkim Puntem” (Grande Punto), a ci którzy chcą jeździć „normalnym Puntem” mogli ustawiać się w kolejce po Punto Classic, które produkowane jest w serbskich zakładach. W 2009 zrobiono face-lifting Grande Punto nazywając je jednocześnie Punto Evo (od ewolucji, która zaszła). Na rynku Punt zrobiło się dosyć ciasno. Obok siebie w cennikach stały trzy wersje modelu. Ewolucja Punta była ciekawa. Przede wszystkim poprawiono znacznie wnętrze, jednak było coś, co kupującym z mojej okolicy nie za bardzo odpowiadało – wielka listwa na zderzaku.

Jak się okazuje, chyba inni klienci też nie byli do końca przekonani do takiego przodu Punta. Fiat zrobił więc częściową deewolucję. Usunął listwę i zmienił nazwę. Nie jest to niestety Grandevo, jest to po prostu Punto.

Co o nowym przodzie Punta sądzą pracownicy naklejający reklamę?

Najlepiej w takim razie przekonać się samemu na żywo. Fiat zaprasza na dni otwarte w salonach od 16-21 kwietnia. A kusi przede wszystkim silnikiem 0,9 TwinAir, dzięki któremu nasze Punto ma spalać nawet 3,8 l/100 (na trasie poza miastem). Ale ta wersja cennikowo kosztuje 52 490 zł.

One thought on “Dni Otwarte: Fiat Punto 2012 – Deewolucja (16-21 kwietnia 2012)

  1. Ale wymyśliłeś. Deewolucja, heheh. Ale w sumie racja. Punto 2012 upodobniło się nieco do Grande Punto. I w zasadzie chyba na tym skorzystało. Widzę, że w dodatku ceny nadal powalają konkurencję. 
    Ale z tą reklamą, to rzeczywiście wtopa. Nie widać, tego co się najbardziej zmieniło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.