Najdłuższy dzień w roku – i znowu na biegun, tym razem z Suzuki

21 czerwca 2010 to najdłuższy dzień w roku, w którym czas pożegnać wiosnę, a przywitać… ok nie patrzę za okno. Kilka dni temu miałem okazję pobawić się reklamą, którą przygotowało nam Suzuki.

Jak się okazuje, prawie nierealnym jest posiadanie dnia i nocy jednocześnie wraz z ich wszystkimi zaletami. Dopiero kiedy przesuniemy suwak decydując się np. na noc…


otrzymamy informację o wyposażeniu specjalnej wersji Suzuki SX4 Moonlight Edition, która jest reklamowana, jako luksusowa wersja tego modelu, dająca nam możliwość uśnięcia w podgrzewanych fotelach pokrytych Alcantarą, wśród dźwięków muzyki płynącej z systemu dziewięciu głośników, oraz przyjemnej temperaturze otoczenia regulowanej przez automatyczną klimatyzację.
A kiedy przyciśniemy przy tym zbyt dużo gazu w zakręcie, z opresji wyratuje nas ESP. ZzZzZzZzZzZzzzzzzzz….

A teraz pobudka!


W dzień zabawi nas Suzuki Swift w wersji Sunlight Edition. W pakiecie tym otrzymamy między innymi sterowanie zamka i zapłonu, które umożliwia nam otworzenie samochodu i uruchomienie silnika bez potrzeby wkładania kluczyka do zamków drzwi i stacyjki. Dodatkowo w aucie znajdą się aluminiowe felgi 15″ oraz światła przeciwmgielne, a także wszystkie elementy wyposażenia, które dostępne są w niższym pakiecie Comfort.

Obiecywane przez Suzuki połączenie dnia z nocą w Polsce, nawet gdyby to wykonać w salonie marki – może być trudne. Dla mnie jedyną sensowną sytuacją, o której mógłbym powiedzieć, że Suzuki dokonało niemożliwego w naszej szerokości geograficznej i połączyło dla mnie dzień z nocą, będzie wtedy i tylko wtedy, gdy sprzedawca zaskoczy mnie mówiąc: Do zakupionego Suzuki SX4 Moonlight otrzymuje pan Suzuki Swift Sunlight w prezencie. Baju, baju?

A tymczasem dzień połączony z nocą trwa na dobre w krainie Świętego Mikołaja i dalej na północ.


Screen utworzyłem o 23.10 czasu polskiego, ale tutaj podglądniesz słoneczne Rovaniemi, przez cały dzień i noc… tzn dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.