Nissan Qashqai z ProPilot

Qashqai z ProPilot

Jednym tchem prezentacja ProPilot w Nissanie Qashqai i oszczędności…

Nissan Qashqai, z którym chyba przyszła moda na crossovery klasy kompaktowej, wydawałoby się że nie potrzebuje reklamy. Ale on jest od wielu lat wszędzie. Teraz atakuje mnie reklamami z funkcją ProPilot i oszczędnością 14 tys. zł… jednym tchem. Nie będę tu wnikał, od czego liczone jest to 14 tysięcy (być może zaoszczędzimy je nie wjeżdżając przypadkowo w rów, albo w inny samochód przed nami). Jednak jak zawsze, zachwycając się pięknem samochodów i pięknem reklam, chciałbym pokazać tę, jasną, prostą, czytelną w przekazie z niebieskim Nissanem Qashqaiem i ProPilot.

Jakże to inny pomysł od szalonych reklam z historiami, które przez lata dawał nam oglądać Nissan. Tu nic nie atakuje, nic nie prowokuje, nic nie narzuca się na auto…

To jeszcze zobaczmy czym jest system ProPilot.

Animacje czujników, komfortu i prezentacja pomocy oraz odciążenia w jeździe, którą daje nam samochód wygląda obiecująco. ProPilot w Nissanie jest to system wspomagający jazdę i system bezpieczeństwa. Połączenie aktywnego tempomatu i półautonomicznych funkcji opartych m.in. o asystent utrzymania w pasie ruchu. Wyhamuje przed poprzedzającym nas samochodem, zatrzyma auto, gdy zaśniemy, bądź zasłabniemy, pomoże również w jeździe w korkach. Pewien Amerykanin na pustej drodze przez pustynię pokazał jak to działa w praktyce.

Nissan Qashqai z ProPilot będzie kosztował nas 6600 zł + oczywiście cena samochodu (ta opcja dostępna od wersji N-Connecta, która w cennikach promocyjnych startuje od 93450 zł). Od wersji Tekna ProPilot jest w standardzie. Jest jeszcze pewien tajemniczy odnośnik w cenniku ” Pakiet ProPILOT dostępny w wybranych wersjach z silnikiem dCi 130 Xtronic (CVT) 2WD”. Czyli bez 100 tys zł nie mamy co podchodzić (choć warto spojrzeć w cennik, jeśli zadowolimy się pewnymi półśrodkami – w postaci Pakietu Bezpieczeństwa, Technologii, bądź Drive Assist).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.