Nissan Micra po angielsku 1.2 DIG-S

Nissan prężnie, na różne sposoby reklamuje swój najmniejszy produkt – Nissana Micrę. Po serii reklam mówiących o tym, jak zwrotna i sprytna jest nowa Micra, przyszedł czas na spalanie. Pierwsza myśl była taka, że sprawa dotyczy nowego silnika Nissana 1.2 DIG-S, który nie pracuje w cyklu Otta, jak 99% silników spotykanych na rynku, tylko w cyklu Millera. Mały benzyniak Nissana posiada dłuższy czas otwarcia zaworów dolotowych, które są otwarte także częściowo podczas suwu sprężania. Taki zabieg ma podnosić sprawność silnika i co za tym idzie zmniejszyć jego spalanie. Poniżej reklama nowego Nissana Micry:


O czym informuje nas ta reklama? 20km na jednym litrze? No i co z tego? Nie jesteśmy przecież w Anglii. Tam spalanie podaje się właśnie w odniesieniu ilości przejechanych mil na jednym galonie paliwa.

Czy to reklama 1.2 DIG-S?

Jako, że Nissan zastosował taki trik, postanowiłem sprawdzić, co oznacza wartość podana w reklamie. A poniżej podaję też spalanie w innych jednostkach – tak asekuracyjnie, gdyby marketingowcom Nissana przyszło do głowy, by zakręcić nam tym spalaniem jeszcze bardziej.

Spalanie w cyklu mieszanym Nissana Micry:
-20 km/l, równe jest spalaniu 5,0 l/100km
-a jeżeli wybierzemy się do Anglii, odkryjemy, że nowa Micra spala 56,5 mpg
-gdy wywieziemy swoją Micrę do Stanów Zjednoczonych, to możemy się pochwalić, że średnie spalanie wg producenta wynosi 47,05 US mpg
Te wartości dotyczą oferowanego obecnie silnika 1.2 o mocy 80KM. Wspomniana wcześniej jednostka ze sprężarką na dzień publikacji artykułu nie jest dostępna w polskiej ofercie Nissana. Micra z tym silnikiem ma pozwolić na przejechanie 24 km na jednym litrze paliwa.

One thought on “Nissan Micra po angielsku 1.2 DIG-S

  1. Tyle to ja robię na 3 litrach :) btw ciekawe ile palił będzie przy dynamicznej jeździe w cyklu mieszanym codziennym :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.