Dni otwarte: Opel Mokka – tydzień bez mieszania

Od 24 października w salonach Opla rozpoczyna się tydzień prezentacyjny Opla Mokka, nowego crossovera, który będzie konkurował m.in. z Mitsubishi ASX, Nissanem Qashqai, czy Peugeotem 3008, przy czym Mokka będzie najkrótszy z wymienionej trójki. Długość Opla Mokki to 4278 mm.

Jak Opel reklamuje swoje nowe auto? Haseł, które pojawiają się wokół Mokki, jest wiele. W newsletterze np. dowiadujemy się, że ten crossover „pasuje niepasującym”, a także o tym, że „Opel Mokka wyróżnia”. Na mikrostronie jest jeszcze wielkie „Don’t blend it” (Nie mieszaj(?)). Czyżby nie mieszać Mokki z terenem? Przeglądając informacje promocyjne dowiadujemy się, że jest wytrzymały jak SUV, ale zwinny jak samochód kompaktowy. To już pozostaje sprawdzić podczas jazd testowych. Natomiast trzeba przyznać, że rzeczywiście samochód na zdjęciach i filmach prezentuje się „zwinnie”.


(Foto: Reklama newsletterowa Opla Mokki)

Jeśli chodzi o silniki Opla Mokki, do wyboru są trzy: 1.6 115KM, 1.4 140KM i 1.7 CDTI 130KM. Wszystkie są standardowo wyposażone w system Start&Stop. Najsłabsza jednostka z wyposażeniem startowym Essentia kosztuje 67 900 zł. Natomiast na najtańsze auto w wersji 4×4 będziemy musieli przygotować 88 500 zł.

Czym Mokka ma wyróżniać się pośród konkurencji? Między innymi bagażnikiem FlexFix, dzięki któremu w każdej chwili możemy wyciągnąć z zderzaka podstawę do przewiezienia rowerów, a także okiem Opla (Opel Eye) rozpoznającym znaki drogowe, czy dynamicznie regulującymi snop światłą reflektorami. Są to oczywiście opcje, za które będziemy zostawiać w salonie dodatkowe złotówki.

Dni otwarte Opla Mokki potrwają od 24-27 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.