Premiera: VW Passat – 28-29 listopada 2014

Volkswagen Polska zaprasza klientów do swoich salonów 28-29 listopada 2014 na premierę nowego Volkswagena Passata. Dni otwarte odbędą się w piątek i sobotę. Nowy Passat B8 zastępuje poprzedni model B7, który był w zasadzie głęboko zmodernizowaną B6. Teraz oceniając go na zdjęciach, nabrał jeszcze więcej powagi, optycznie zdaje się być dużo większy i szerszy. W rzeczywistości jest szerszy od poprzednika o 12 centymetrów i niższy o 14 centymetrów. Stąd więc pierwsze wrażenie ogromnej szerokości. Jest on minimalnie (o 2 cm) krótszy, co nie przełoży się jednak na miejsce we wnętrzu, bo rozstaw osi jest większy o 8 cm. Bagażnik ma obecnie 586 l.

Producent podczas dni otwartych związanych z premierą Passata będzie promował również szereg elektronicznych dodatków, które pojawiają się w nowym modelu. Począwszy od znanych asystentów wspomagających poruszanie się w mieście i poza miastem (jak Lane Assist, Park Assist, Emergency Assist) po zaawansowany system automatycznego poruszania się w korku i wspomagania parkowania wraz z przyczepą.

Premiera obejmuje zarówno wersję Passat Limousine jak i Passat Variant.

2 thoughts on “Premiera: VW Passat – 28-29 listopada 2014

  1. System jazdy w korkach powinien być na wyposażeniu każdego samochodu. O ile stłuczek byłoby mniej. Ale inne systemy… działające przy wyższych prędkościach – tu powinniśmy myśleć sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.